Trzecioklasiści w Toruniu

29 maja uczniowie klasy III a i III b pod opieką wychowawców oraz sporej grupy rodziców pojechali na wycieczkę do Torunia – rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika. Już o 6.00 rano czekał na dzieci elegancki autokar, który bezpiecznie dowiózł wszystkich na miejsce. Pod opieką pani przewodnik dzieci przez 2 godziny zwiedzały miasto. Odwiedziły najciekawsze miejsca  i zabytki tego pięknego miasta. Zwiedziły między innymi Rynek Staromiejski z Pomnikiem Mikołaja Kopernika, Dworem Artusa, pręgierzem i fontanną flisaka, Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Kościół Św. Janów, Dom Kopernika oraz Zamek Krzyżacki. Po intensywnym przemarszu po mieście chwilę odpoczynku przyniósł rejs po Wiśle, podczas którego można było obserwować piękną panoramę miasta. Wielką atrakcją był udział dzieci w warsztatach piernikarskich w Piekarni Mistrza Bogumiła. Każdy uczestnik tych warsztatów upiekł dla siebie na pamiątkę ciekawych kształtów pierniczki. Wycieczkę kończył seans   w Planetarium. Widowisko pt. „Mój kumpel Niko” przybliżył uczniom postać wielkiego astronoma oraz wprowadził w ciekawy i niewyobrażalnie wielki świat kosmosu. Dzieci zadowolone opuściły miasto, wywożąc z niego oprócz wielu różnych pamiątek cudowne wspomnienia.