IV c na Dzikim Zachodzie

29 maja uczniowie klasy IV c wybrali się na wycieczkę klasową do do Miasteczka Westernowego – Silverado City w Błażejewiczkach koło Żnina.

Silverado City to niezwykły park rozrywki, w którym uczniowie naszej szkoły przeżyli niezapomniane chwile rodem z Dzikiego Zachodu.

Dzieci brały udział w wielu atrakcjach. Btła między innymi przejażdżka na kucykach, zwiedzanie miasteczka, nauka tańca country, zabawa na dmuchańcach, strzały z broni używanej na Dzikim zachodzie i wiele innych. Dzieciom ogromną frajdę i radość przyniosła wymiana w tamtejszym Banku polskiej waluty na dolary amerykańskie, za które mogły kupić upominki. Uczniowie byli również świadkami inscenizacji napadu na bank, pokazów kaskaderskich na koniach, pojedynku rewolwerowców oraz pokazów kręcenia lassem i tresury konia przez kowboja.

Klasa wspaniale się bawiła, tym bardziej, że dopisała pogoda, która wspaniale oddała klimat typowy dla Dzikiego Zachodu.