Wielkanocna „Piątka”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Radośnie i kolorowo zrobiło się we wtorek 31 marca w naszej szkole. Dzieci, czekając na Wielkanoc, dekorowały swoje sale pisankami, kraszankami i świątecznymi koszyczkami. Wierzyły, że jak co roku odwiedzi je przybysz z lasu, który rozraduje wszystkich – dużych i małych słodką niespodzianką. Nie zawiodły się! Mały, szary, ale bardzo urokliwy zając, we wtorek z samego rana zapukał do drzwi szkoły i zostawił kosz pełen czekoladowych zajączków. Uczniowie ze Szkolnego Samorządu Uczniowskiego w zabawnym przebraniu kurczaka,  zająca i baranka obdarowali całą szkolną rodzinkę.

Również we wtorek, w samo południe ogłoszono wyniki konkursu, zorganizowanego przez Szkolny Samorząd Uczniowski „PISANKA 2015”. Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie klas I – VI. Ich prace zgromadzone w holu szkoły stanowiły wspaniałą ozdobę i wprowadziły w radosny, świąteczny nastrój. Wybór najpiękniejszej pisanki był niezmiernie trudny, bowiem wszystkie były naprawdę piękne i pomysłowo wykonane. Każda z nich była inna – duża, mała, malowana, wyklejana, ozdobiona cekinami i koralikami. Niektóre były bardzo eleganckie, inne fantazyjne i zabawne. Znalazły się także pisanki-kurczaczki i pisanki-zajączki. Słowem – dla każdego coś miłego.Przyznano 12 nagród w trzech kategoriach: klasy I, klasy II – III oraz klasy IV – VI. Nagrody otrzymali: z klas I – Jakub Pać, Julia Krawczyk, Oliwia Kieruj, Miłosz Jakubczyk; z klas II i III – Zuzanna Weinstok, Marika Kubik, Bartosz Rydelski, Barbara Steinke; z klas IV – VI: Aleksandra Kogut, Oliwia Mesek, Aleksandra Kucharska, Martyna Palicka.

Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy!

Wszystkim pracownikom szkoły, uczniom oraz rodzicom życzymy pięknych, radosnych i kolorowych Świat Wielkanocnych.