Unihokej dziewcząt

W piątek 27 marca w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w unihokeju dziewcząt. Ze względu na dużą ilość rywalizujących zespołów (aż 8 drużyn), rywalizacja o zwycięstwo i awans do rozgrywek rejonowych odbyła się w dwóch grupach – systemem „każdy z każdym”.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, w meczu finałowym spotkały się drużyny SP 7 i SP 5. Zacięta walka i wysoki poziom obu drużyn był miłym widowiskiem dla licznych w tym dniu kibiców. W ostatniej minucie SP 7 wywalczyła piękną bramką zasłużone pierwsze miejsce. Nasza szkoła z drugą lokatą awansowała do Mistrzostw Rejonu. Na uwagę zasługuje fakt, że w składzie drużyny SP 5 w dużej mierze występowały uczennice klas V, co rokuje duże nadzieje na rywalizację w rozgrywkach w przyszłym roku szkolnym.

Wszystkie zawodniczki występujące na podium otrzymały pamiątkowe medale, a nauczyciele przygotowujący swoje drużyny – puchary ufundowane przez NSZS.