Europejski Tydzień Sportu

W dniach 23–30 września po raz czwarty we wszystkich państwach Unii Europejskiej obchodzony będzie Europejski Tydzień Sportu (ETS). Celem przedsięwzięcia jest promowanie aktywności fizycznej i sportu na poziomie lokalnym, regionalnym i europejskim. Tegorocznej edycji wydarzenia przyświeca hasło „It’s time to #BeActive!”.

Podstawowym zadaniem Europejskiego Tygodnia Sportu jest angażowanie, uświadamianie i inspirowanie mieszkańców Europy do podejmowania aktywności fizycznej w codziennym życiu, a jej głównym celem jest popularyzacja sportu na poziomie lokalnym i integracja społeczna różnych grup wiekowych. Łącznie w całej Europie zaplanowano ponad 25 tysięcy imprez, pikników, spotkań i konferencji, w których weźmie udział około 8,5 mln uczestników.

W tym roku nasza szkoła zaangażowała się w w/w akcję. W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w dniu 27 września już od godziny 9.00 odbędzie się turniej piłki siatkowej i halowy turniej piłki nożnej z udziałem uczniów naszej szkoły. Koordynatorami imprezy są nauczyciele wychowania fizycznego i wszelkie informacje można uzyskać właśnie u nich. Mamy nadzieję, że powyższa akcja wpisze się na stałe w kalendarz imprez naszej szkoły.

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU !!!