Czytamy ze słodziakami

W związku z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania oraz włączeniem się klas pierwszych w akcję „Biedronki” – „Gang Słodziaków” uczniowie klasy I a wzięli udział w zajęciach w bibliotece szkolnej. Miały one na celu pobudzenie wyobraźni i wykształcanie chęci sięgania po książkę przez dziecko. Jest to zresztą również główny cel akcji „Gang Słodziaków”. Dzieci otrzymały specjalne albumy, w których zbierają podpisy rodziców na potwierdzenie codziennego czytania w domu. W zamian za domowe czytanie dziecko otrzymuje naklejkę z wizerunkiem Słodziaka.

Wprowadzeniem do zajęć było zaproszenie brata jednego z uczniów I a, który zapoznał dzieci z bohaterami leśnej polany. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali starszego kolegi. Potem odbyły się zajęcia w bibliotece. Na obu spotkaniach towarzyszyła dzieciom jedna z postaci akcji – sowa Zosia, która jest klasową maskotką. Uczniowie mogli posłuchać kolejnych przygód bohaterów książki autorstwa Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Zajęcia będą cyklicznie kontynuowane w szkolnej bibliotece z udziałem bliskich osób naszych uczniów.

M. Woźniak