Pierwszaki w Nadleśnictwie

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Przyroda i ja” uczniowie klasy I B wraz z wychowawczynią Barbarą Kuklińską udali się w piątek 28 września na wycieczkę do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Na pierwszoklasistów czekała już pani Ania, która jest edukatorem w tamtejszej placówce. Pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach o tematyce „Co to jest przyroda?” Dzieci były bardzo aktywne, zadawały mnóstwo pytań i z zainteresowaniem słuchały wiadomości o otaczającej ich przyrodzie. W części drugiej obejrzały film o zwyczajach i przygodach rudej wiewiórki, a także zagrożeniach ze strony ludzi na życie zwierząt w lesie. Pierwszoklasiści zapamiętali, czego nie należy robić w lesie, by zwierzęta czuły się tam bezpiecznie. Uczniowie wykonali zespołowo przepiękne kolorowe prace przedstawiające życie zwierząt w lesie. Ostatnim punktem wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek. Mali ekolodzy nie używając plastików postanowili zjeść kiełbaski robiąc hot dogi w bułce. Uczniowie pozbierali kasztany, kolorowe liście, by na zajęciach w szkole zrobić wystawę darów jesieni i wykonać prace plastyczne z kolorowych bukietów. Wszyscy wyjechali zadowoleni, dotlenieni, z głową pełną wiedzy przyrodniczej, której są małymi przyjaciółmi.

B. Kuklińska