Kartki dla Powstańców Warszawskich

2 października 1944 po 63 dniach bohaterskich walk, zakończyło się kapitulacją Powstanie Warszawskie. Chcąc powiedzieć „dziękuję” Powstańcom Warszawskim klasa VI B wzięła udział w projekcie edukacyjnym BohaterON . W jego ramach uczniowie wysłali kartki pocztowe do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Tegoroczna „Kartka dla Powstańca” jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W 2014 roku dzieci z 30 szpitali z całej Polski wykonały własnoręcznie biało-czerwone kartki. Wzruszające prace małych pacjentów zostały przekazane uczestnikom walk o stolicę. Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w zainicjowany 4 lata temu dialog pokoleń.

M. Łożyński