Zdrowe sałatki owocowe

W ramach realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole” uczniom klasy I a została przybliżona tematyka zdrowego odżywiania, a szczególnie zapotrzebowania na witaminy w okresie jesiennym. Po wprowadzeniu tematu oraz omówieniu zasad higieny i bezpiecznego operowania nożem, uczniowie przystąpili do wykonania sałatki owocowej. Dzielnie kroili różnego rodzaju owoce przy zgodnej współpracy w zespole. Po połączeniu wszystkich składników i skropieniu sałatki limonką przystąpili do degustacji. Wszystkim bardzo smakowały jesienne witaminki zawarte w pysznej sałatce owocowej. Dzieci zajadały ją z wielkim apetytem.

M. Woźniak