Warto wiedzieć, co w prawie piszczy…

24 października 2018 r. uczniowie klas V i VI spotkali się w szkole na holu I piętra z pracownikami Komendy Powiatowej Policji  w Pile. Policjanci sierż. sztab. Jędrzej Panglisz i  mł. asp. Olimpia Kubińska  przybliżyli zebranym zagadnienie odpowiedzialności prawnej nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się czego nie należy robić zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym oraz jakie konsekwencje mogą ponieść dzieci  i ich rodzice, gdy ich zachowanie przekroczy granice wynikające z ogólnie przyjętych norm i zasad życia społecznego. Zebrani uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania, a policjanci z sekcji profilaktyki społecznej chętnie na nie odpowiadali i przestrzegali przed konsekwencjami niewłaściwych zachowań.

Spotkanie zorganizowała p. Paulina Zielińska – pedagog szkolny.

>> zobacz zdjęcia <<