Dobre uczynki na 100 urodzinki

Na przełomie października i listopada uczniowie klasy I a realizowali projekt edukacyjny „Dobre uczynki na 100 urodzinki Naszej Ojczyzny”. Jego nadrzędnym celem było kształtowanie postawy patriotycznej, budowanie wrażliwości społecznej oraz przybliżenie uczniom wydarzeń historycznych, które przyczyniły się do odzyskania wolności na przestrzeni 10 dekad. Uczniowie włączyli się między innymi w ogólnopolską akcję o tematyce historycznej BohaterON, wysyłając Bohaterowi Powstania Warszawskiego kartkę z podziękowaniami i życzeniami. Dzieci dla uczczenia 100 lecia Niepodległości oraz docenienia czynów naszych Bohaterów na przestrzeni stu lat, zbierały znaczki w kolorach barw narodowych.

Każdy znaczek oznaczał dobry uczynek wykonany wobec rówieśników lub dorosłych. Po zebraniu przez uczniów łącznie 100 znaczków, został wykonany kontur naszej Ojczyzny zaprezentowany na tablicy.
                                                                                                                                      Małgorzata Woźniak