Jak pomóc nastolatkowi w wyborze szkoły, zawodu?

W czasie zebrań z rodzicami w dniu 07.11.2018r. odbyło się w sali gimnastycznej spotkanie dla rodziców uczniów klas VIII i III gimnazjalnych pod hasłem : „Jak pomóc nastolatkowi w wyborze szkoły, zawodu?”. Zgromadzeni  rodzice z uwagą wysłuchali  i obejrzeli prezentację doradcy zawodowego  p.  Anny  Oleszczyk,  dzięki której dowiedzieli się, w jaki sposób mogą wesprzeć swoje  dziecko w podjęciu jakże ważnej w ich życiu decyzji dotyczącej dalszej ścieżki edukacji.  Dowiedzieli się więc, że przy wyborze szkoły, zawodu w przypadku każdego nastolatka  ważne jest poznanie samego siebie, zapoznanie się z ofertą szkół ponadpodstawowych oraz zorientowanie się w sytuacji na rynku pracy. Rodzice otrzymali również ulotki  informacyjne na ten temat, która są nadal dostępne w gabinecie pedagoga.

p. Paulina Zielińska-pedagog