Przygoda z ornitologiem

Uczniowie klasy I a gościli na zajęciach pracownika Nadnoteckiego Instytutu UAM Piła pana Mateusza Gutowskiego, który z zamiłowania jest ornitologiem.
Zajęcia rozpoczęły się akcją czytelniczą „Gang Słodziaków”, gdzie dzieci zapoznały się z przygodami sowy Zosi. Po przeczytaniu kolejnego rozdziału, zaproszony gość przybliżył dzieciom mnóstwo ciekawych informacji na temat wyglądu i życia sów. Omówił budowę sowy, a dzieci samodzielnie i z wielkim zaangażowaniem wycinały poszczególne elementy jej ciała i wklejały we wskazane miejsca. Najciekawszym oraz bardzo ekscytującym momentem lekcji było oglądanie z bliska oraz dotykanie sowich dermoplastów. Dzieci były bardzo zaangażowane podczas zajęć i myślę, że przeżyły bardzo ciekawą i pouczającą lekcję ornitologiczną.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy panu Mateuszowi za poświęcony nam czas i przygotowanie wspaniałych zajęć.

                                                                                                                                                                                 Małgorzata Woźniak
                                                                                                  >>zobacz zdjęcia<<