Las jesienią

6 listopada uczniowie klasy I B gościli w nasze szkole panią A. Kałkę specjalistę ds. edukacji leśnej z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Przyroda i ja„. Tematem spotkania był las jesienią. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli film z ukrytej w lesie kamery odkrywający tajemnice życia zwierząt w dzień i w nocy. Podczas prezentacji na temat ”Jesień – przyroda przygotowuje się do zimy” pierwszoklasiści dowiedzieli się, które zwierzęta zasypiają na zimę, które robią tylko zapasy, a które ptaki odlatują do ciepłych krajów. Lekcja była pełna niespodzianek i zaskakujących faktów np. że niedźwiedzie nie zasypiają na zimę. Uczniowie na zajęciach utrwalili swoją wiedzę o lesie, ssakach, owadach i ptakach. Na koniec zdawali test z wiedzy. Uczniowie, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania gościa otrzymywali pamiątki. Lekcja z tak wybitnym znawcą przyrody jest zawsze bardzo interesująca i rozwijająca zainteresowania przyrodnicze dzieci.  
                                                                                                                                        B. Kuklińska
                                                                                                                      >>zobacz zdjęcia<<