Z wizytą w Straży miejskiej

14 i 15 listopada uczniowie klas II B i I B wraz z wychowawczyniami odwiedzili pilską siedzibę Straży Miejskiej. Na wstępie jeszcze przed wejściem uczniowie ujrzeli numer 986, którego dotychczas nie znali. Okazało się, że jest to właśnie numer do Straży Miejskiej. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się w jakich przypadkach można dzwonić na ten numer. Następnie poprzez ćwiczeń utrwalili sobie pozostałe numery alarmowe. Uczniowie odgrywając scenki doskonalili wzywanie przez telefon karetki pogotowia. Dzieci obejrzały film edukacyjny o udzielaniu pierwszej pomocy. Wszyscy otrzymali pamiątkowe książeczki do kolorowania z najważniejszymi numerami alarmowymi. Ostatnim punktem wycieczki była możliwość zwiedzenia całego obiektu siedziby Straży Miejskiej oraz poznania zakresu obowiązków pracy strażnika miejskiego. Wszystkich zachwyciła ogromna sala monitoringu. Uczniowie dzięki nietypowej lekcji utrwalili swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy i znajomości numerów alarmowych.

                                                                                             B.Kuklińska
>>zobacz zdjęcia<<