II c wyróżniona w „Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków”

W pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego kilka klas młodszych z naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego pomysłodawcą i fundatorem nagród była sieć sklepów „Biedronka”. Zadanie konkursowe polegało na zorganizowaniu w szkole lub klasie obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków, a następnie stworzenie wraz z uczniami nowych przygód bohaterów książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków”.

Prace konkursowe przyjmowane były do 24 października 2018. Zgłosiło się aż 4661 klas z całej Polski, których uczniowie wymyślili własne wersje nowych przygód Gangu Słodziaków. W zależności od poziomu: klasy I rysowały swoje historie, klasy II tworzyły komiksy a klasy III pisały krótkie opowiadania z ilustracjami.

Z przyjemnością informujemy, że praca konkursowa przygotowana przez uczniów klasy 2 c pod kierunkiem pani Krystyny Kołodziej zdobyła wyróżnienie w tym konkursie. Oto nazwiska wyróżnionych uczniów: Alan Malewski, Zuzanna Tomaszewicz i Miłosz Nowak.

Serdecznie gratulujemy kreatywności, zaangażowania i ciężkiej pracy włożonej w realizację zadania konkursowego.
                                                                                                                                                                                   K. Kołodziej