Gimnastyka na 5 czyli razem możemy więcej

W środę 28 listopada na hali sportowej naszej szkoły odbyły się pełne emocji i ruchu zajęcia wychowania fizycznego dla zaprzyjaźnionych przedszkolaków. Pierwszaki i przedszkolaki wspólnie ćwiczyły rozpoczynając w ten sposób współpracę na rzecz zdrowia i rozwijania kondycji fizycznej naszych najmłodszych. Impreza odbyła się pod hasłem: „Gimnastyka na „5” czyli razem możemy więcej”. Tak też nazywa się  projekt współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową nr 5 oraz  Publicznym Przedszkolem nr 17 im. Krasnala Hałabały.  Dotyczy on wspierania aktywności fizycznej i przygotowania dziecka 6- letniego do roli ucznia.W  ramach projektu uczniowie i przedszkolaki będą realizowali w szkolnych obiektach sportowych zajęcia rozwijające sprawność fizyczną. Pierwsze spotkanie odbyło się właśnie w środę. Była to lekcja wychowania fizycznego dla 2 grup przedszkolnych i klas pierwszych. Zajęcia odbyły się  pod kierunkiem pani B. Kuklińskiej oraz pani A. Skrypak- Schiller. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone, chociaż mocno zmęczone. Już czekają na kolejne aktywne zajęcia sportowe. 

>>zobacz zdjecia<<