Mistrz Tabliczki Mnożenia

W środę 5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Pile odbył się VI Miejski Konkurs Matematyczny Mistrz Tabliczki Mnożenia pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. Naszą szkołę reprezentowali Maksym Leskiv z klasy 4 a, Karol Hływa z klasy 4 b oraz Kacper Wróblewski i Oliwier Goszka z klasy 4 c, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych przeprowadzonych 7 listopada. Podczas konkursu uczniowie zmagali się z ośmioma zadaniami o różnym stopniu trudności oraz wzięli udział w warsztatach świątecznych. Nasi reprezentanci – choć nie zdobyli pierwszych miejsc – mogą być z siebie dumni, ponieważ wykazali się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia, co doceniło jury, nagradzając ich dyplomami i słodyczami.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję i zachęcam do udziału w następnych konkursach matematycznych.

M. Zięcik

>> zobacz zdjęcia<<