Warsztaty świąteczne w muzeum

5 grudnia uczniowie klas II b i III a mieli okazję uczestniczyć w warsztatach technicznych, które odbyły się w Muzeum Okręgowym. Dzieci wykonywały kartki świąteczne oraz choinki z kolorowanego papieru. Największą radość sprawiło dzieciom ozdabianie wcześniej wykonanych choinek. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, wszystkie prace były wykonane z dużym zaangażowaniem. Po wykonaniu kartek i choinek uczestnicy oglądali zbiory muzeum. Drugoklasiści podziwiali stare fotografie naszego miasta oraz rzeźby ze zburzonego kościoła Św. Janów. Największe zainteresowanie wzbudziły eksponaty z minionych epok. Dziewczynki zachwycały się strojami oraz sprzętami codziennego użytku, natomiast chłopcy zainteresowali się eksponatami militarnymi. Czas spędzony w muzeum upłynął dzieciom bardzo szybko i ciekawie.

D. Dobrowolska