Pierwszy Pierwszakowy Turniej Mikołajkowy

W czwartek 6 grudnia po spotkaniu z Mikołajem uczniowie klasy I B udali się na Bowling na pierwszy turniej Mikołajkowy. Słowo „pierwszy” nadaje tutaj dosłowne znaczenie, gdyż niektórzy z uczestników grali po raz pierwszy. Na początku uczniowie zostali pouczeni przez pracownika o zasadach i zachowaniu bezpieczeństwa . Pierwszoklasiści musieli sami odczytywać kolejność zapisanych imion i ilość zdobytych punktów na swoim koncie. Radzili sobie z tym doskonale. W czasie krótkiej przerwy z apetytem posili się gorącą pizzą. Po posiłku i krótkim odpoczynku z zapałem rozegrano drugą rundę. Niektórzy zdobyli nawet po 100 punktów. Ten pierwszy turniej miał charakter wesołej zabawy, a miał na celu zintegrowanie klasy i zachęcenie wszystkich pierwszoklasistów do zdrowej rywalizacji. Uczniowie zaraz po zakończonej zabawie dopytywali o następny termin rozgrywek. Tym razem wszyscy byli wygrani, świetnie się bawili i byli zachwyceni atmosferą wyjątkowego, mikołajkowego dnia. W następnych obiecanych turniejach poprzeczka zostanie zdecydowanie podwyższona. Pojawią się dyplomy, nagrody dla zwycięzców i miejsca na podium.

B. Kuklińska