Zawodowy zawrót głowy

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Zawodowy zawrót głowy” klasa I c gościła na zajęciach żołnierza zawodowego, który pasją wykonywania swojego zawodu zaraził zwłaszcza chłopców. Uczniowie byli bardzo zainteresowani pobytem żołnierzy na poligonie, umundurowaniem, a zwłaszcza tym, jak wygląda dzień pracy w jednostce. Uczniowie wraz z wychowawcą pojechali również do Piekarni by poznać specyfikę pracy Piekarza. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, iż zawód ten jest bardzo ciężki i wymaga wielu umiejętności. Większość z nich nie wiedziała na przykład, że piekarz pracuje w nocy, byśmy mogli z samego rana zjeść pyszną, chrupiącą bułeczkę. Każdy z poznawanych zawodów podczas realizacji projektu uzmysławia uczniom, jak wiele jest możliwości wybrania właściwego kierunku w życiu.
                                                                                                                                                         A.Skrypak-Schiller