Zawodowy zawrót głowy

Pierwszaczki z klasy I c kończąc projekt edukacyjny „Zawodowy zawrót głowy” poznały kolejne ciekawe zawody. Wybrały się na Pocztę, by zobaczyć jakie zawody są tam wykonywane. Najbardziej zainteresował dzieci zawód listonosza. Wiedzą, że to bardzo ciężka i potrzebna praca. Zapoznali się z zasadami adresowania kartek pocztowych, które później wysłali do naszej szkoły.  W kolejnym dniu do szkoły zawitał Ratownik Medyczny, który jeszcze bardziej zainteresował uczniów swoim zawodem. Pokazał im podstawowe czynności udzielania pierwszej pomocy oraz niezbedny sprzęt w codziennej pracy. Zawód ten musi być wykonywany z powołania nie wszyscy mogliby go wykonywać. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, iż zawód ten jest bardzo ciężki i bardzo odpowiedzialny. Kończąc nasz projekt edukacyjny pt. „Zawodowy zawrót głowy” został ogłoszony w naszej klasie konkurs plastyczny. Dzieci przygotowują się też do przedstawienia teatralnego dla klas I – III na który już teraz zapraszają.

A. Skrypak-Schiller