Tragizm pokolenia Kolumbów na deskach teatru

W środę 6 lutego gimnazjaliści wybrali się Regionalnego Centrum Kultury na spektakl pt. „Pokolenie 1920” przygotowany przez Teatr Artenes z Wrocławia. Przedstawienie zabrało widzów w poruszającą podróż po Polsce czasu II wojny światowej. Wśród losów zwykłych ludzi uwikłanych w wojnę odnaleźć można było sylwetki bohaterów literackich znanych z „Kamieni na szaniec” czy „Pamiętnika z powstania warszawskiego”. Pojawiły się także niezapomniane fragmenty poezji K. K. Baczyńskiego czy A. Słonimskiego. Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, iż są dojrzałymi widzami i świadomymi naszej krwawej przeszłości młodymi Polakami. Z uwagą oglądali spektakl, który był nie tylko doskonałą okazją obcowania ze sztuką teatralną, ale też lekcją historii oraz świetną powtórką przed egzaminem gimnazjalnym.

M. Orlińska