Poznajemy pracę bibliotekarza

W środę 13 lutego uczniowie z klasy 2 c złożyli wizytę w szkolnej bibliotece. Pani Kasia przypomniała dzieciom regulamin korzystania z czytelni i biblioteki, a następnie odpowiadała na liczne pytania ciekawych drugoklasistów. Dzieci były do przeprowadzenia wywiadu starannie przygotowane.

Jak długo pracuje pani w bibliotece? Czy lubi pani swoją pracę? Co trzeba zrobić, by zostać bibliotekarzem? Czy lubi pani czytać książki?….

To tylko niektóre z zadawanych przez uczniów pytań. Potem przyszła kolej na wypożyczanie książek i swobodne wypowiedzi na ich temat.

Przy pożegnaniu, uczniowie zaprosili panią Kasię do obejrzenia w klasie wystawy plastycznej zainspirowanej ostatnio przeczytanymi lekturami: „Zaczarowaną zagrodą” i „Niesamowitymi przygodami dziesięciu skarpetek”.

K. Kołodziej

>>zobacz zdjęcia<<