Matematyczne potyczki czwartoklasisty

W czwartek 14 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Pile odbył się IV Miejski Konkurs Matematyczny Matematyczne Potyczki Czwartoklasisty pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. Naszą szkołę reprezentowali Kacper Wróblewski z klasy 4 C oraz Patryk Kowalski i Wiktor Błesnowski z klasy 4 B, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych przeprowadzonych 31 stycznia. Podczas konkursu uczniowie rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Bawili się tabliczką mnożenia, cyframi rzymskimi i kwadratami magicznymi. Mimo, że nie zdobyli pierwszych miejsc, zabawa z matematyką bardzo się wszystkim podobała. Serdecznie dziękuję uczestnikom i zachęcam do udziału w następnych konkursach matematycznych.

M. Zięcik