Dzieci w sieci

20 lutego uczniowie klas drugich i czwartych uczestniczyli w interaktywnym przedstawieniu teatralnym. Na drugiej godzinie lekcyjnej sala gimnastyczna zamieniła się w scenę, na której występowali aktorzy TEB Edukacja – Toruń. Tematem  przedstawienia była cyberprzemoc oraz zachowania ludzi w Internecie, na którą możemy być narażeni, gdy zabraknie nam wyobraźni i ostrożności. Aktorzy nie tylko przedstawili zagrożenia związane z korzystaniem z portali społecznościowych, ale podali też numer telefonu zaufania i stronę internetową, gdzie można szukać pomocy, jeśli ktoś narusza nasze prawa.

Spektakl wywołał żywe reakcje uczniów i dostarczył wiele radości. Wierzymy, że wszyscy uczestnicy zapamiętają, iż Internet jest miejscem ciekawym, ale stwarzającym wiele pułapek i niebezpieczeństw.

E. Puchalska