Torbacze i inne ciekawe zwierzeta

25 lutego uczniowie klasy I b udali się do biblioteki szkolnej na zajęcia realizowane cyklicznie w ramach projektu edukacyjnego „Przyroda wokół nas”. Tam spotkali się z mamą jednej z uczennic panią Januszewską. Jako, że nasi pierwszoklasiści zdobywają wiele informacji o zwierzętach, tym razem nie mogło być inaczej. Dzieci wysłuchały kilku opowiadań Liliany Fabisińskiej „Martynka w zoo”. Główna bohaterka czytanej książeczki przeniosła dzieci aż do Australii. Uczniowie dowiedzieli się o dziwnych zwierzętach zamieszkujących tamte tereny. Pierwszoklasiści usłyszeli o rodzinie tak zwanych torbaczy, które swoje dzieci chowają w torbach. Poznały kangury i diabły tasmańskie. Wiele dowiedziały się o ich życiu i zwyczajach. Wiedzą także, że królem ptaków jest orzeł oraz to , że orzeł bielik wcale nie jest orłem, lecz naukowcy zaliczają go do orłanów. Dzieciom opowiadania bardzo przypadły do gustu i z niecierpliwością czekają na następne.

B. Kuklińska