Tłusty czwartek na sportowo

W czwartek 28 lutego uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami na turnieju obchodzili „Tłusty czwartek na sportowo”. Impreza miała miejsce w nowej hali sportowej. Uczestnicy zostali podzieleni na 5 zespołów, dzięki czemu wszyscy mieli możliwość udziału w różnych konkurencjach. Pierwsze zadanie polegało na pokonaniu slalomu z piłką umieszczoną na pachołku. Ta piłeczka, to oczywiście przenośnia czwartkowego, słodkiego pączka. Następnie mali sportowcy toczyli wielkie dmuchane piłki, a potem musieli podawać sobie kolorowe „pączusie” w rzędach. Ostatnia konkurencja polegała na przeniesieniu piłeczek „pączusiów” w parach trzymając je brzuszkami. Cała impreza przebiegała w wesołej i pełnej głośnego dopingu atmosferze. Wszyscy uczniowie zostali zwycięzcami, a klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Po spalonych kaloriach podczas ćwiczeń uczniowie z apetytem posili się słodkimi pączkami. W klasach odbyły się konkursy jedzenia pączka bez oblizywania się. Dla wielu okazało się to bardzo trudnym zadaniem. Jak widać można połączyć przyjemne z pożytecznym i nawet jedzenie pączków okazuje się mniej kaloryczne, jeżeli połączymy to z ruchem, zachęcając dzieci do ćwiczeń i uprawiania sportu.

Wychowawcy klas I – III