Kolejny recytatorski sukces

W piątek 1 marca br.  w Szkole Podstawowej nr 12 odbył  się VI Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Własnej „Rodzi się słowo we mnie…” pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Marika Pytlarz z kl. VI b, Wiktoria Hołowacz z kl. III a gimnazjum i Wiktoria Pytlarz z kl. III b gimnazjum.

Niezmiernie miło mi ogłosić, że wszystkie trzy dziewczęta zostały laureatkami poetyckich zmagań:

w kategorii klas 4 – 6 Marika Pytlarz zdobyła 1. miejsce za utwór pt. „Zguby”;

w kategorii klas 7 – 8 i gimnazjum Wiktoria Hołowacz zajęła 1. miejsce za wiersz pt.  „To koniec”, a Wiktoria Pytlarz zdobyła 3. miejsce za utwór pt. „Pustka”.

Tak, jak powiedziała jedna z jurorek, konkurs był wyjątkowo trudny, gdyż należało stworzyć własny wiersz, następnie odważyć się i zaprezentować go szerokiej publiczności. Rywalizacja była spora, tym bardziej cieszy fakt, iż spośród ponad dwadzieściorga uczniów pilskich szkół,  naszej reprezentacji udało się zachwycić jurorów i wszystkie dziewczęta stanęły na podium. Poetki z „PIĄTKI” kolejny raz potwierdziły swój wyjątkowy talent, ponadprzeciętną wrażliwość oraz niezwykły dar recytatorski i rozbiły konkursowy bank, zdobywając poetyckie laury. Nieskromnie dodam, że byłyśmy jedyną grupą z pilskich szkół, która w całości została doceniona przez jury. Dziewczęta usłyszały mnóstwo miłych słów na temat swej twórczości, a dyplomy i nagrody odebrały z rąk Przewodniczącej Rady Miasta Piły –  p. Marii Kubicy.

Dziewczyny, jestem z Was ogromnie dumna! Dziękuję, że wpuściłyście mnie do swego wewnętrznego świata i pozwoliłyście mi poznać Wasze najskrytsze myśli i emocje. Jeszcze raz serdecznie Wam gratuluję i wierzę, iż jeszcze niejeden sukces przed Wami.

Tu możecie przeczytać nagrodzone wiersze pobierz

M. Orlińska