Kim zostanę?

7 marca klasę II a odwiedziła pani Iwona Krawczyk, która od wielu lat pracuje jako pielęgniarka . Opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca i ilu pacjentów odwiedza w ciągu dnia. Opiekuje się osobami dorosłymi oraz małymi dziećmi. Zaprezentowała również wyposażenie swojej torby, w której umieszcza codziennie niezbędne przybory, narzędzia i lekarstwa pierwszej potrzeby. Niesamowitą atrakcją dla dzieci była nauka poprawnego bandażowani głowy. Jeszcze ciekawsze okazało się założenie słuchawek i posłuchanie pracy serca u kolegi. Nie pominięto również zasad wzywania pierwszej pomocy. Pani Iwona doskonale rozbudziła zainteresowanie zawodem, który wykonuje. Dzieci stwierdziły, że jest to bardzo ważny, potrzebny i odpowiedzialny zawód. W nagrodę za aktywność, nauczyła dzieci robić z jednorazowych rękawic baloniki przedstawiające wesołe twarze. Była to wspaniała i radosna lekcja, która uświadomiła dzieciom, jak ważny i potrzebny zawód wykonuje pani Iwona.

L. Kozera

>>zobacz zdjęcia<<