Lilka – dziewczynka z wieloma talentami

Zawsze jest wielką radością informowanie o sukcesach naszych uczniów. Tym razem dotyczą one osiągnięć uczennicy klasy III b – Liliany Szklarek. Dziewczynka od klasy drugiej trenuje w Klubie Karate Tradycyjnym SHOTO w Pile. Systematycznie i z dużym zaangażowaniem uczęszcza na sportowe zajęcia. Solidnie i całym sercem przykłada się do treningów. Już od pierwszych tygodni ćwiczeń brała udział w turniejach i zawodach organizowanych przez rodzimy klub, osiągając mniejsze i większe sukcesy. I tak chronologicznie Lila zajęła:

     – I miejsce w X Klubowym Turnieju Mikołajkowym w Karate Tradycyjnym w Pile

     – I miejsce w VII Ogólnopolskim Turnieju Karate – do Shotokan w Pile,

     – I miejsce w XV Turnieju Eliminacyjnym do Pucharu Polski i   Mistrzostw Polski KIHON DZIECI 8-9 LAT we Wrześni,

     – I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski W Karate Tradycyjnym w konkurencji KATA DZIECI 9 KYU ( 8-9 LAT ) w Tarnowie  Podgórnym,

     – I miejsce w IX Klubowym Turnieju Małego Mistrza w Karate  Tradycyjnym w Pile,

     – I miejsce w IX Pucharze Pomorza w Karate Tradycyjnym w kategorii Dzieci 8 – Rocznik 2010 – 2009, w konkurencji KATA DZIEWCZĄT 9-8 KYU w Gdańsku,

     – IV miejsce w Pucharze Wielkopolski W Karate Tradycyjnym w konkurencji KATA DZIEWCZĄT 8-9 LAT ( 8-7 KYU ) w Gnieźnie,

     – III miejsce w XI Klubowym Turnieju Mikołajkowym w Karate Tradycyjnym w Pile,

     – II miejsce w VIII Ogólnopolskim Turnieju w Karate Tradycyjnym w Pile.

Lila otrzymuje na tych zawodach dyplomy, medale i puchary, które prezentuje w klasie swoim rówieśnikom. Nie czyni tego ze zwykłej próżności, ale na wyraźną prośbę wychowawcy. Bowiem nie można przejść obojętnie wobec tych sukcesów. Warto podzielić się nimi z koleżankami i kolegami, a tym samym zachęcić innych do podejmowania różnych wyzwań. Zachęcić do rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

   Należy dodać, że Liliana jest bardzo dobrą uczennicą. Nie zaniedbuje nauki, rzetelnie wywiązuje się z obowiązków szkolnych. Ponadto chętnie bierze udział w konkursach organizowanych w klasie, w szkole i poza nią często zajmując w nich wysokie lokaty.

   Warto także wspomnieć o wielkim talencie plastycznym dziewczynki. I w tej dziedzinie uczennica osiąga sukcesy. Krótko mówiąc Liliana Szklarek jest przykładem, że można połączyć obowiązki szkolne z rozwijaniem swoich zainteresowań. W jej przypadku, jedno nie przeszkadza drugiemu. Dodam, że Lilka jest koleżeńska, życzliwa i pomocna wobec innych. Lubiana przez rówieśników za swoją naturalność, bezpośredniość i skromność. Na pewno swoją uczniowską postawą, kulturą sportowca prezentowaną na zawodach i odnoszonymi sukcesami promuje naszą „piątkę” nie tylko w rodzinnym mieście, ale także poza jego granicami.

   Lilko, gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć w nauce, sporcie i na niwie plastycznej!

Małgorzata Prus

>>zobacz zdjęcia<<