Zwiastuny wiosny

13 marca klasa I c wybrała się na pieszą wycieczkę po okolicach Piły w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Na samym początku wycieczki, dzieci zauważyły, że na niektórych drzewach pojawiły się już pąki liściowe, a na krzewach małe listki. Następnie dzieci szukały wiosennych kwiatów, takich jak żółte i fioletowe krokusy, przebiśniegi, niebieskie przylaszczki oraz liście tulipanów. Z wielką uwagą przyglądały się im z bliska za pomocą lupy. Dzieci zauważyły także owada zwanego kowalem bezskrzydłym, skowronka, który pięknie śpiewał oraz gniazda ptaków. Mierzyły też temperaturę powietrza i obserwowały pogodę. Dzieci zauważyły, że pogoda w marcu jest mocno zmienna. Pierwszaki były pod wielkim wrażeniem, że udało im się znaleźć tak dużo wiosennych zwiastunów.

Monika Bęben