Dbamy o swoje bezpieczeństwo

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Dbamy o swoje bezpieczeństwo” klasa I b i I c w celu utrwalenia zasad ruchu drogowego wykonywała szereg różnych zadań związanych z bezpieczeństwem na drodze. Między innymi dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Bezpieczne zachowania” i odbyły z nauczycielem pogadankę na ten temat. Uczniowie wykonali także wiele różnych prac plastyczno-technicznych, miedzy innymi: zawieszkę na klamkę z numerami alarmowymi i odpowiednim do nich pojazdem, narysowały radiowóz policyjny z numerem alarmowym oraz odpowiednio pokolorowały ilustrację przedstawiającą różne sytuacje na drodze. Pierwszaki poznały znaki drogowe potrzebne pieszemu i rowerzyście. Oprócz zajęć plastyczno – technicznych odbyły się również zajęcia muzyczne, które pozwoliły dzieciom w sposób śpiewający nauczyć się zasad ruchu drogowego. Pierwszaki odgrywały też scenki dramowe na temat sytuacji zagrażających bezpieczeństwu oraz propagujące właściwe zachowania wobec zagrożeń.

To nie koniec zajęć o zasadach ruchu drogowego! Przed dziećmi jeszcze konkurs plastyczny pt. „Jestem bezpieczny zawsze i wszędzie”, wyjścia do: Komendy Straży Pożarnej w Pile, Szkoły Policji oraz Straży Miejskiej oraz teatrzyk o zasadach ruchu drogowego dla klas I-II oraz przedszkolaków. Po tym projekcie edukacyjnym dzieci na pewno będą bardzo ostrożne i tym samym bezpieczniejsze na drodze.

M. Bęben, B. Kuklińska