Z wizytą u strażaków

W środę 27 marca ramach realizacji projektu edukacyjnego „Dbamy o swoje bezpieczeństwo” klasy I b i c wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę edukacyjną do siedziby Straży Pożarnej. Na wstępie uczniowie przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych. Następnie przeszli do miejsca, gdzie znajdują się wozy strażackie. Poznali pracę strażaka i jego wyposażenie. Każdy uczeń miał okazję przymierzyć strój i kask strażacki. Wszystkich zaskoczyła szybkość i tempo zakładania całego ekwipunku przez pana strażaka. Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie wszystkimi urządzeniami. Mogli posiedzieć w samochodzie, zobaczyć jak działają wszelkie potrzebne narzędzia do gaszenia pożarów, ratowania życia ludzi, zwierząt czy też udzielania pomocy rannym w wypadkach samochodowych. Okazało się, że pierwszoklasiści posiadają dużą wiedzę na temat ratownictwa. Chętnie i poprawnie udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Spotkanie przebiegało w wesołej i miłej atmosferze. Wystraszyły wszystkich głośne, przeraźliwe dźwięki sygnałów syren, a rozbawiło nagle i szybkie zjeżdżanie strażaków po rurze. Dzięki spotkaniu uczniowie ugruntowali i pogłębili swoją wiedzę na temat tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu.

B. Kuklińska, M. Bęben

>>zobacz zdjęcia<<