Bezpiecznie to wiedzieć, bezpiecznie to znać

W środę 3 kwietnia uczniowie z klasy 2 c wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami policji z Wydziału Prewencji i przedstawicielem Fundacji Santander Bank Polska. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Bezpiecznie to wiedzieć, bezpiecznie to znać”. Goście, w oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną, przedstawili dzieciom elementarne zasady bezpieczeństwa. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko, jak być bezpiecznym w świecie finansów, ale i w zwykłych, codziennych sytuacjach. W dyskusji, która nawiązała się w trakcie spotkania, dzieci wykazały się ogromną wiedzą ze znajomości zasad bezpieczeństwa na ulicy, w domu, w kontaktach z obcymi. Na zakończenie wizyty goście obdarowali wszystkich uczniów opaskami odblaskowymi, a drugoklasiści na pożegnanie zaśpiewali piosenkę o policjantach.

K. Kołodziej

<<zobacz zdjęcia<<