Dzień niezapominajki

15 maja uczniowie naszej szkoły obchodzili „Dzień niezapominajki”. Niezapominajka ma nam przypominać o walorach polskiej przyrody, o jej różnorodności oraz ochronie, którą powinniśmy ją otaczać. Celem święta jest  zainteresowanie najmłodszych ekologią. Starszym święto ma natomiast przypomnieć, że dobre nawyki w stosunku do przyrody warto wpajać dzieciom od najmłodszych lat.

15 maja uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko, wykonywali plakaty i rozmawiali na lekcjach o tym, że ekologia to nie tylko ochrona przyrody przez wielkie „O”, czyli rezerwaty, parki i pomniki przyrody. To także każde działanie, które możemy wykonać w codziennym życiu. Oszczędzajmy wodę, energię, nie śmiećmy, nie palmy ognisk w miejscach nieodpowiednich, to wszystko mieści się w przesłaniu Niezapominajki.

Lucyna Kozera