Pierwszaki w „Iglaku”

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Przyroda i ja” w piątek 7 czerwca klasa I b wraz z wychowawczynią B. Kuklińską wybrała się do pilskiego „Iglaka”. Jest to centrum ogrodnicze, w którym znajdują się piękne, ozdobne krzewy, drzewa oraz kwiaty. Uczniowie zapoznali się z ich nazwami oraz niezbędnymi potrzebami środowiskowymi. Pierwszoklasiści przeszli główną alejką, gdzie przyglądali się, podziwiali i zapoznawali się z różnymi gatunkami roślin. Najbardziej znane, a czasami skomplikowane nazwy zapisywali w swoich notesach, aby ich nie zapomnieć. W dużych pojemnikach mieli okazję zobaczyć kolorowe rybki, które można kupić i wpuścić do oczka wodnego. Przechodząc ścieżkami podziwiali przepiękne rododendrony, pelargonie, petunie i inne kwiaty, które są ozdobą ogrodów, balkonów czy tarasów. Najbardziej zachwycił wszystkich bardzo ciekawie przycięty bukszpan – spirala. Dzieci zostały zaproszone również do środka, gdzie poznały bogaty asortyment produktów spożywczych eko i mogły poczęstować się domowymi ciasteczkami. Pierwszoklasiści podczas zajęć w Iglaku poznali się różne sposoby upiększania swojego otoczenia poprzez sadzenie kwiatów i pięknych ozdobnych krzewów.      

B. Kuklińska

>>zobacz zdjęcia<<