Moje prawa – ważna sprawa

17 września uczniowie klasy II b rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego „Moje prawa – ważna sprawa”. Głównym celem projektu jest zapoznanie uczniów z  najważniejszymi prawami dzieci. Jednym z jego założeń są cykliczne spotkania w bibliotece szkolnej i czytanie opowiadań związanych z tematem. We wtorkowy ranek drugoklasiści wysłuchali opowieści Elizy Piotrowskiej „Prawo do nauki czyli o chłopcu, który spóźniał się do szkoły”. Tekst został zaczerpnięty z książki „12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dla dzieci” i przeczytany przez Panią Jankun – mamę jednego z uczniów. Następnie dzieci dowiedziały się, że niestety nie w każdym kraju prawo dzieci do nauki jest respektowane. Była również pogadanka o tym, że oprócz praw dzieci mają także obowiązki.

K.B.