Spotkanie z kierowcą autobusu

W środę 18 września klasa II c miała zaszczyt gościć w swojej klasie kierowcę autobusu miejskiego, Pana Mariusza, który pracuje w MZK. Opowiadał dzieciom o zasadach zachowania się w autobusie i na przystanku. Dał uczniom kilka rad dla podróżujących oraz mówił o ciekawostkach związanych z autobusami. Opowiadał także o stroju kierowcy i pokazywał fotografie przedstawiające dawne i współczesne autobusy. Pod koniec zajęć dzieci otrzymały na pamiątkę książeczkę edukacyjną pt. „Bezpieczny autobus”. Mają przeczytać ją w domu dla utrwalenia zasad bezpieczeństwa w drodze na przystanek, w autobusie oraz gdy z niego wysiadają. Dzieci bardzo uważnie słuchały opowieści Pana Mariusza i chętnie zadawały pytania.

Monika Bęben