Drugoklasiści poznają zawody

Uczniowie klasy II a odwiedzili firmę rodzinną Państwa Jaworowskich Bosch Service „Merc” Jaworowscy, która zajmuje się naprawą samochodów. Uczniów powitała Pani Elżbieta Jaworowska, mama jednego z uczniów, która przybliżyła dzieciom historię powstania firmy. Po miłym powitaniu drugoklasiści zostali zaproszeni do zwiedzania. Pierwszym miejscem, które zobaczyli było Biuro Obsługi Klienta, gdzie o swojej pracy opowiadali pani Barbara i pan Tomasz. To oni wystawiają zlecenia na naprawę aut, wystawiają faktury, rachunki i umawiają klientów na wizyty. Kolejnym punktem, które szczególnie zachwyciło chłopców, było zwiedzanie ogromnych hal, gdzie znajdowały się podnośniki i kanały, na których głównie naprawia się auta osobowe. Uczniowie przyglądali się naprawie Mercedesa – ML, a pan mechanik opowiadał o usterce. Dzieci zadawały też pytania, na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi. Na kolejnej hali uczniowie zobaczyli bardzo długie kanały, na których naprawia się auta dostawcze i autokary. Zwiedzili też miejsce naprawy silników. Dzieci mogły wejść na zaplecze sklepu i zapoznać się z pracą sprzedawcy. Panowie udzielali wyczerpujących informacji na temat części różnych marek aut. Pod koniec zwiedzania firmy odbył się mini konkurs, po którym wszyscy zostali nagrodzeni słodyczami i upominkami. Całość dopełniła wspaniała chwila zabawy w jesiennym przepięknym ogrodzie oraz wizyta u wyjątkowo uroczych psiaków: Klifa, Carmen i Cywila.Dzieci wracały szczęśliwe i podekscytowane, a w drodze powrotnej opowiadały o swoich wrażeniach.

Zwieńczeniem wycieczki edukacyjnej do firmy Bosch Service „Mercedes” Jaworowscy był klasowy konkurs plastyczno – techniczy. Dzieci wykonały bardzo ładne, pomysłowe a przede wszystkim związane z tematyką wycieczki prace. To uczniowie decydowali i tajnie głosowali na zwycięzców. Nagrody ufundowali Państwo Jaworowscy. Pierwsze miejsce zajął Oskar Chara, drugie Alicja Anioł, a trzecie Adam Łaniecki, Na czwartym miejscu znalazła się  Julia Majocha. Gratulujemy!

M. Woźniak