Lekcja z doradcą

Klasy 8 po skończeniu edukacji w szkole podstawowej staną przed trudnym życiowym wyborem, Którą ze szkół średnich wybrać? Dlatego podczas ostatniej lekcji z wychowawcą klasa 8 a gościła doradców zawodowych z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile. Podczas spotkania uczniowie uczestniczyli w mini wykładzie na temat zawodów oraz zapotrzebowania na rynku pracy. Prowadzący zwrócili uwagę na bardzo ważną rzecz, że obecnie jest zbyt wiele osób z wykształceniem ogólnym, a wciąż mało jest osób z wykształceniem praktycznym. Następnie uczniowie rozwiązywali test badania predyspozycji zawodowych, co już dało uczniom pewien obraz ich własnych umiejętności. Na koniec dowiedzieli się gdzie i jak można zasięgnąć informacji o rynku pracy.

Mamy nadzieję, że to spotkanie choć w części pomoże ukierunkować uczniom ich życiowe wybory.

M. Witkowska