Ratownicy z III c

18 października uczniowie z klasy 3 c pod kierunkiem pana Macieja Jaworskiego przeszli niecodzienną lekcję udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaproszony gość w jasny sposób przedstawił dzieciom działania ratujące życie. Uczniowie dowiedzieli się w sposób teoretyczny i praktyczny jak rozpoznać, czy doszło do utraty przytomności. Następnie nauczyli się udrażniania dróg oddechowych oraz wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Uczniowie trenowali pod okiem ratownika w trzyosobowych zespołach na specjalnym fantomie przeznaczonym do tego rodzaju ćwiczeń. Na zakończenie pan Maciej przypomniał dzieciom prawidłowe ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Młodzi ratownicy dumnie prezentowali swoje umiejętności zdobyte pod okiem mistrza!

K. Kołodziej