Pierwszaki w Miasteczku Ruchu Drogowego

W czwartek 19 października uczniowie klasy I a i I b z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Miasteczka Ruchu Drogowego. Tam na dzieci oczekiwał już pracownik Straży Miejskiej pan Jarosław Oźmina, który poprowadził zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na początku spotkania dzieci utrwalały numery alarmowe oraz odgrywały scenki przeprowadzenia rozmowy telefonicznej dotyczącej wezwania pomocy medycznej. Należy podkreślić, że spora grupa pierwszoklasistów świetnie poradziła sobie z tym zadaniem. Następnie prowadzący posługując się planszą przedstawiającą pojazdy uprzywilejowane wspólnie z dziećmi omówił sytuacje, w których należy zawiadomić odpowiednie służy ratownicze. Kolejna część zajęć dotyczyła znaków drogowych. Dzieci wykazały się w tej dziedzinie sporą wiedzą. Potrafiły wskazać te znaki, które powinien znać pieszy.

Zajęcia zakończyły się praktycznymi ćwiczeniami w przechodzeniu przez jezdnię z uwzględnieniem 5 zasad przekraczania jezdni oraz poruszania się po drodze bez chodnika. Podczas podsumowania zajęć pierwszoklasiści otrzymali książeczkę – kolorowankę ze znakami drogowymi oraz pojazdami uprzywilejowanymi. Z pewnością udział w tego typu zajęciach był znakomitą okazją do utrwalenia pierwszych przepisów ruchu drogowego.

M. Prus