Czytanie nie musi być nudne

Klasa I c wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Aby to wypracować, każde dziecko otrzymało album, w którym za każdy dzień głośnego czytania otrzymywało naklejkę ze Słodziakami. Wszystko musiało być udokumentowane podpisem rodzica. Na jednej z lekcji gościła w klasie mama Helenki, która czytając opowiadanie „Wielki Koncert” wprowadziła dzieci w iście koncertowy klimat. Podczas czytanego tekstu pierwszaki wysłuchały utworu, który Helenka zagrała na skrzypcach. Potem dzieci posłuchały kilku piosenek w wykonaniu pani Agnieszki. Razem nauczyli się śpiewać piosenki „Ekosłodziaki” oraz wykonali ekologiczne instrumenty, które później wykorzystali do wspólnego występu. Dziękujemy p. Agnieszce za przygotowanie tak ciekawych zajęć i pokazanie, że czytanie nie musi być nudne.

A. Skrypak-Schiller