Szkoła pamięta

W piątek 25 października uczniowie klasy VII B włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Akcja miała na celu zorganizowanie w placówkach edukacyjnych na terenie całego kraju działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia z historii naszego kraju. W jej ramach uczniowie klasy VII B odwiedzili i zgłębili historię następujących miejsc pamięci znajdujących się na Cmentarzu Komunalnym w Pile:

1. Mogiłę mieszkańców Piły z epoki średniowiecza, którzy prawdopodobnie zginęli podczas najazdu krzyżackiego,
  2. Obelisk upamiętniający wszystkich zamęczonych i pomordowanych, którzy poświęcili wolność i życie za niepodległą Polskę i spoczywają w bezimiennych mogiłach w kraju i za granicami,
  3. Obeliski upamiętniające oficerów Wojska Polskiego zamordowanych w Katyniu i Charkowie oraz funkcjonariuszy Policji Państwowej zamordowanych w Miednoje.

M. Łożyński