Zamiast hejtu

W środę 30 października uczniowie klas szóstych wzięli udział w warsztatach profilaktycznych „Zamiast hejtu” prowadzonych przez pracowników ZPPP w Pile. Celem zajęć było poszerzenie świadomości i wiedzy dotyczącej coraz częstszego zjawiska hejtowania, czyli obrażania, znieważania czy wyzywania innych osób w sieci .

Prowadzące zaprezentowały uczniom sposoby reagowania na tego typu treści. Uczniowie z dużym zaangażowaniem pracowali w grupach i chętnie poszukiwali alternatywnych sposobów wyrażania swojej opinii. Równie chętnie i z dużym skupieniem oglądali prezentowany film edukacyjny kampanii Add Friend przygotowany przez firmę Disney Polska wraz z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, na którym oparta była dalsza dyskusja. Godny pochwały jest także fakt, że uczestnicy przestrzegali ustalonych przez prowadzące zasad obowiązujących podczas spotkań.

Uczniowie wyszli z zajęć bogatsi o znajomość zasad antyhejtowych i miejmy nadzieję, że będą je stosowali w życiu codziennym. Muszą również pamiętać o tym, że internet daje poczucie złudnej anonimowości w sieci.

P.Zielińska-pedagog