23 Piknik Marciński

11 listopada uczniowie klasy IV a pod opieką wychowawcy, pani Mirosławy Zięcik, wzięli udział w 23 Pikniku Marcińskim zorganizowanym przez PTTK w Pile dla uczczenia Święta Niepodległości. Ośmiokilometrowa trasa rajdu wiodła z placu Konstytucji 3 Maja do Motylewa, gdzie na jego uczestników czekało wiele atrakcji. Po wyczerpującym spacerze przy ognisku można było upiec kiełbaski i rozgrzać się gorącą herbatą. Zgodnie z tradycją, tego dnia nie mogło zabraknąć także pysznych rogali marcińskich. Uczniowie, którzy wzięli udział w licznych konkurencjach sprawnościowych i konkursie na najpiękniejszy stroik jesienny, otrzymali słodkie upominki. Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci jego uczestników, a zwłaszcza Zuzi obchodzącej 11 listopada urodziny. Usłyszeć „Sto lat” w wykonaniu 300 osób to niezapomniane przeżycie.

M. Zięcik