Obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości

Z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę miasto zorganizowało uroczystości pod pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego i Powrotu Ziem Zachodnich do Macierzy. Jako pierwsza głos zabrała wiceprezydent Piły Beata Dudzińska. Po niej odczytano apel poległych. Było także wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz salwa honorowa.

Wśród pocztów sztandarowych obecnych na uroczystości znajdował się również Sztandar Koła nr 9 Towarzystwa Przyjaciół Powstania Wielkopolskiego im. Kpt. T. Spychały, który znajduje się pod opieką naszej szkoły. W skład pocztu, ubrani w mundury powstańców wielkopolskich weszli Szymon Tyc, Mateusz Szymański i Adrian Bartecki.

Na zakończenie uroczystości delegacje instytucji i zakładów pracy złożyły wiązanki kwiatów. W uroczystościach pod pomnikiem wzięło udział kilkuset mieszkańców Piły, wśród nich nie zabrakło delegacji naszej szkoły, w skład której weszły Nikola Gapa, Marta Kucharska, Wiktoria Biłas i Marika Pytlarz. Dziewczynki wraz z koleżankami i kolegami z innych szkół w imieniu wszystkich publicznych szkół podstawowych z Piły złożyły pod pomnikiem przepiękną biało – czerwoną wiązankę.

M. Łożyński