„Klucz do niepodległości” w escape roomie

13 listopada klasa IV a wraz z wychowawcą p. Mirosławą Zięcik uczestniczyła w niecodziennym wydarzeniu, jakim jest niepodległościowy escape room, czyli pokój zagadek, przygotowany przez panie Barbarę Moskal i Małgorzatę Olejnik, pracownice Biblioteki Pedagogicznej. Escape room to atrakcyjna forma przekazywania wiedzy historycznej, wykorzystująca wirtualne i interaktywne zasoby edukacyjne. Podczas zabawy uczniowie podzieleni na 6-osobowe zespoły zmierzyli się z zadaniami związanymi z Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Każdy zespół pracował na laptopie, na którym udostępniona została interaktywna gra przygotowana w aplikacji Genially. Uczniowie wykorzystywali również tablety, na których sczytywali kody QR oraz rozwiązywali interaktywne zadania, m. in. krzyżówki, wykreślanki, zadania z lukami. Całość odbywała się w zamkniętym pomieszczeniu. Warunkiem wyjścia z pokoju było odnalezienie tytułowego „klucza do niepodległości” w ograniczonym czasie. Grupa Liliany jako pierwsza odnalazła klucz, w nagrodę zwycięzcy otrzymali słodkie upominki i ogromne brawa od wszystkich uczestników zabawy.

M. Zięcik