Spotkanie z bajkami braci Grimm

W czwartek 28 listopada uczniowie klasy I b wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Rozczytane pierwszaki”, które odbyło się w bibliotece szkolnej. Gościem pierwszoklasistów była pani Agnieszka Kubacka, mama Jakuba. Pani Agnieszka sięgnęła po klasykę dziecięcą. Zaproponowała utwory ze zbioru bajek braci Grimm. Wspólnie z dziećmi wybrała dwie z nich. Najpierw przeczytała bajkę „Jaś i Małgosia”. Po wysłuchaniu dzieci oceniały zachowanie głównych bohaterów. Następnie pierwszoklasiści wysłuchali bajki pt. „Kopciuszek”. Los skromnej, pracowitej i uczynnej dziewczynki, jakim był Kopciuszek poruszył serca małych słuchaczy.

Uczniowie podziękowali pani Agnieszce za poświęcony im czas laurką. A my polecamy bajki na długie, jesienne wieczory. Na pewno umilą nam spędzanie wolnego czasu.

M. Prus

>>zobacz zdjęcia<<